Dodany: 2011-12-28 13:52:53

 

Czy są podatkiJak powszechnie wiadomo, każda firma potrzebuje dochodu, by móc prowadzić swoją działalność. Z racji tego, że struktura organizacyjna państwa, w znacznym stopniu przypomina tę, charakterystyczną dla jednostek gospodarczych, również ona jakiś przychód, pozwalający na działanie elementów jej struktury uzyskiwać musi. Jego największym źródłem są podatki, wyliczane w oparciu o rozliczenie pit 2011.

 

Podatki, są rodzajem obowiązkowych świadczeń na rzecz państwa, które muszą uiszczać obywatele. Podstawą do naliczenia odpowiedniej kwoty w przypadku podatku dochodowego jest rozliczenie pit 2011, zawierające kwotę rocznego przychodu uzyskanego z wszystkich źródeł. Podatki pośrednie, typu VAT i akcyza, nie wymagają ich oddzielnego wpłacania do Urzędu Skarbowego, gdyż są już wliczone w cenę produktu czy usługi.

 

Ale już opłaty jednorazowe muszą niekiedy być wpisane w rozliczenie pit 2011 – choćby podatek od czynności cywilnoprawnych takich jak zawarcie umowy (najmu , kupna, sprzedaży)nabycie spadku, darowizny i temu podobne działania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy są podatki
Nick: