Dodany: 2011-12-28 14:03:44

 

Podatki dziśOd wieków społecznościom wysoko zorganizowanym i posiadającym formę sterowania centralnego, nieobca jest idea podatków. Budżet kraju (dawniej skarbiec króla, księcia) pozwalaj na jego funkcjonowanie i pełnienie swoich podstawowych funkcji. Rozliczenie pit 2011, wraz z wyznaczaną przez nie kwotą, uiszczane w Urzędzie Skarbowym, to główne źródło wpływów do kasy państwowej.

 

Obecnie do czynienia mamy z całym szeregiem przeróżnych podatków. Podstawowym z nich jest podatek dochodowy od osób fizycznych, którego podstawą naliczenia jest rozliczenie pit 2011. Innym rodzajem, są opłaty jednorazowe uiszczane w momencie zaistnienia pewnych zdarzeń, na przykład podatek od czynności cywilno prawnych – zawarcia umowy, nabycia spadku. Ponadto, na co dzień spotykamy się z tak zwanymi podatkami pośrednimi, w postaci VAT-u i akcyzy, wliczanymi w cenę produktów i usług.

 

W dzisiejszych czasach, w krajach zachodnich nie spotyka się już praktyki pobierania podatków w formie rzeczowej. Obowiązującym sposobem płatności za rozliczenie pit 2011 jest gotówka wpłacana w kasie Urzędu skarbowego lub przelew z konta bankowego podatnika..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatki dziś
Nick: