Dodany: 2011-12-28 14:06:47

 

Kto ustala wysokość podatkówWiadomym nie od dziś faktem, jest konieczność płacenia podatków. Te obowiązkowe obciążenia obywateli, stanową podstawowe źródło przychodów państw, pozwalające na ich działanie w zakresie przedsięwzięć dla istnienia takiej struktury niezbędnych – wojska, policji, służby zdrowia, oświaty, kultury. Właśnie dlatego prawidłowo i terminowo złożone rozliczenie pit 2011, jest tak ważne i dokładnie sprawdzane.

 

Rozliczenie pit 2011 nie jest jednak jedyną formą świadczeń na rzecz państwa. Istnieją jeszcze grupy podatków pośrednich, własnościowych i jednorazowych. Wysokość każdego z nich jest odgórnie ustalana, przez aparat władzy. Oczywiście, wszelkie zmiany poprzedzone są wnikliwymi badaniami i analizami ich potencjalnego wpływu na gospodarkę. Ponadto, żadna nowelizacja nie może zostać przyjęta bez zgody całego Parlamentu i Prezydenta.

 

W dzisiejszych czasach rozliczenie pit 2011, procentowo pochłania większą część dochodu jednostki, niż było to w wiekach średnich, obecnie jednak zmiana realiów życia oraz inna forma uiszczania obowiązkowego świadczenia, niejako rekompensuje te nadwyżki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto ustala wysokość podatków
Nick: