Dodany: 2011-12-28 14:22:43

 

Czym jest skala podatkowaJak wszyscy wiemy podatki trzeba płacić i już. Czy nam się to podoba, czy też nie, świadczenia na rzecz państwa ponosić musimy. Istnieje ich kilka rodzajów: własnościowe, pośrednie, bezpośrednie, dochodowe, jednorazowe. Najbardziej znaną odmianą, z którą wszyscy pracujący mają do czynienia, jest podatek dochodowy, wyliczany w oparciu o rozliczenie pot 2011.

 

Rozliczenie pit 2011 i zapisy w nim zawierane są ściśle zdeterminowane, zarówno szablonem druku do wypełnienia jak i przepisami szczegółowymi. Do jednego z takich czynników zaliczana jest tak zwana skala podatkowa, określająca ile w danym okresie rozliczeniowym, podatnik winien oddać państwu procentu swego dochodu i na jakich zasadach. W Polsce obowiązują dwa wyznaczane przez skalę progi podatkowe systemu progresywnego – osiemnaście i trzydzieści dwa procent.

 

Podatnik, który uzyskał dochód powyżej pewnej, określonej w ustawie kwoty, wypełniając rozliczenie pit 2011, musi uwzględnić fakt przekroczenia progu i od kwoty wykraczającą poza niego, odprowadzić większy podatek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest skala podatkowa
Nick: