Dodany: 2011-12-28 14:34:22

 

Podatki od towarów i usług Obecnie trudno znaleźć obszar życia i działalności człowieka, który nie podlegałby opłatom podatkowym – do niedawna nawet za posiadanie psa, trzeba było oddawać do budżetu państwa pewną ilość pieniędzy. Istnieje wiele rodzajów podatków. Niektóre, tak jak podatek dochodowy, opierają się o rozliczenie pit 2011, inne ściągane są z pominięciem takich dokumentów.

 

Opłatami, najmniej zauważalnymi, ale powodującymi znaczne ubytki w naszym portfelu, są podatki od towarów i usług. W ich przypadku, rozliczenie pit 2011 nie jest potrzebne, gdyż wkalkulowane są one w cenę końcową tych dóbr. Dwoma podstawowymi podatkami tego rodzaju są w Polsce VAT i akcyza. VAT, czyli podatek od wartości dodanej, zastępuje obecnie podatek obrotowy.

 

Mimo, iż to wytwórcy i dystrybutorzy odprowadzają go do Urzędu Skarbowego, w ogólnym rozrachunku, my konsumenci ponosimy jego ciężar finansowy, płacąc więcej za gotowe produkty i świadczone usługi. W przypadku akcyzy rozliczenie pit 2011 również nie jest konieczne. Nakładana jest ona na towary deficytowe (paliwa) lub szkodliwe (tytoń, alkohol), by ograniczyć ich zużycie przez podniesienie ceny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatki od towarów i usług
Nick: