Dodany: 2011-12-28 14:37:21

 

Czym są formularze podatkoweWidomym nie od dziś faktem jest to, że musimy płacić podatki, czy nam się to podoba, czy nie. Dokonując jakichkolwiek rozrachunków z Urzędem Skarbowym, potrzebne jest rozliczenie pit 2011. Dokonywane jest ono zawsze na specjalnie przygotowanych formularzach podatkowych.

 

Obecnie, każde rozliczenie pit 2011 musi być umieszczone na zunifikowanym formularzu. Można je pobrać bezpłatnie z najbliższego oddziału Urzędu Skarbowego. Znajdują się na nim rubryki na podstawowe dane podatnika: imię (imiona), nazwisko, adres zameldowania, uzyskane dochody, odprowadzone do tej pory z wynagrodzenia zaliczki, przysługujące ulgi i odliczenia oraz ich wysokość i kwotę podatku do zapłaty.

 

Formularze, na których dokonywane jest rozliczenie pit 2011, różnią się od siebie nieznacznie, gdyż są przeznaczone dla innych grup podatników (np. firm, rozliczeń indywidualnych czy wspólnych małżonków). Rozpoznawane są one poprzez oznaczenie numeryczne. Ponadto, na każdym formularzu podatkowym znajduje się miejsce na adnotacje Urzędu Skarbowego, takie jak choćby data wpłynięcia zeznania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są formularze podatkowe
Nick: