Dodany: 2011-12-28 14:39:28

 

Skąd brać formularze podatkoweStara ludowa mądrość głosi, że w życiu możemy być pewni tylko dwóch rzeczy: śmierci i podatków. Niezaprzeczalnym faktem jest, iż zobowiązania wobec budżetu państwa ponosić musimy. Przez wieki, ich forma i wysokość ulegały zmianie. Obecnie rozliczenie pit 2011 składane jest na zunifikowanych formularzach podatkowych.

 

Dokumenty te można pobrać z każdego najbliższego Urzędu Skarbowego. Jedną z funkcji tej instytucji, jest bowiem ich druk i nieodpłatna dystrybucja. Każdy z formularzy, w zależności od ich przeznaczenia, ma inny numer ewidencyjny i kolor. O ile dokument, na którym oddajemy rozliczenie pit 2011 można pobrać dowolnym oddziale urzędu, o tyle złożony być on musi, w tym właściwym dla miejsca zameldowania osoby.

 

Obecnie rozliczenie pit 2011 można składać również w formie elektronicznej. Na stronie internetowej Urzędu Skarbowego pobrać można wzory formularzy-programów, które nie tylko wyglądają jak te papierowe, ale same za nas zliczą wszystkie należności w stosunku do budżetu, na podstawie wprowadzonych danych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Skąd brać formularze podatkowe
Nick: