Dodany: 2012-05-09 10:47:29
 

Deklaracje IntrastatJuż od najdawniejszych czasów ludzie handlowali miedzy sobą, nawet jeśli zamieszkiwali terytoria należące do innego władcy, czy kraju. Dzisiaj także jest to na porządku dziennym choć dalej trzeba wypełniać pewne dokumenty.

 

biuro rachunkowe szczecin zajmujące się sprawami osób i przedsiębiorstw handlujących z zagranicą musza uporać się z nieco większa ilością biurokracji niż w przypadku rodzimych, lokalnych dystrybutorów.

 

Oprócz standardowych deklaracji podatkowych biuro rachunkowe szczecin wypełnić i przedstawić musi w imieniu swojego klienta tak zwane deklaracje intrastat. Funkcjonują one jednak tylko w przypadku osób, których działalność gospodarcza zakłada import lub eksport towarów. Deklaracje te przekazywane są do Głównego Urzędu Statystycznego w celu ukres lenia skali tych dwóch zjawisk w różnym zakresie: państw z najmniejszym i największym stopniem współpracy oraz zakresu towarów wymienianych i ich ilości. Do niedawna jednostki takie jak biuro rachunkowe szczecin wypełniały w tym celu deklaracje celne ale wejście Polski do Unii Europejskiej zunifikowało dokumenty na deklaracje intrastat..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Deklaracje Intrastat
Nick: